Otrzymałeś pismo od komornika lub komornik zajął Twoje konto bądź pensję?

Jeśli do egzekucji Twojego długu wkracza komornik, oznacza to, że sprawa jest bardzo poważna. Może on zająć nie tylko Twoje wynagrodzenie, ale też środki na koncie i rzeczy, które posiadasz.

CZYM JEST PĘTLA DŁUGÓW?

Dłużnicy mający problem ze terminową spłatą czasami decydują się na nowe zobowiązania (np. pożyczki chwilówki), aby pokryć te wcześniejsze. Taki pomysł z reguły staje się jednak pułapką, a tzw. pętla długów doprowadza do sytuacji, w której suma długów zamiast się skurczyć – rośnie.

Pętla długów niestety zwykle oznacza, że dłużnik będzie miał do czynienia z komornikiem. Jeżeli taka sprawa przydarzyła się Tobie, musisz wiedzieć, że najgorsze, co możesz zrobić, to unikać kontaktów z komornikiem.

KIEDY KOMORNIK ZACZYNA DZIAŁAĆ

Sposobów na odroczenie egzekucji komorniczej jest sporo, natomiast żaden nie zmniejszy Twojego zadłużenia. Wręcz przeciwnie, dług będzie jeszcze rósł ze względu na odsetki i koszty komornicze – jednak nie wpadaj w panikę! Co robić gdy przyjdzie komornik? Liczy się szybka reakcja, a pomóc może doświadczona firma antywindykacyjna.

JAK POWSTRZYMAĆ KOMORNIKA?

Bardzo istotny jest tu czas, ponieważ jeżeli komornik działa niewłaściwie, skarga na czynności komornika musi zostać wniesiona w ciągu tygodnia od momentu, w którym komornik dokonał niewłaściwej czynności.

Skontaktuj się z nami i opowiedz o swojej sytuacji. Omówimy możliwości działania, które ochronią Twój majątek i pozwolą znów spać spokojnie. Może to być m.in. propozycja ugody z komornikiem bądź wierzycielem – znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Umów się na
niezobowiązującą konsultację

  Konsultacje telefoniczne i osobiste są bezpłatne


  Oddział Tarnowskie Góry
  ul. Oświęcimska 2
  42-600 Tarnowskie Góry

  Oddział Żory

  695 372 144

  Projekt i wykonanie - laserpic.pl